Konkurs Geopodchody 2023 już za nami

Opublikowano: 2023-05-29 18:50

To był czas wspaniałej zabawy, zdobywania doświadczeń oraz nawiązywania przyjaźni. 

Ogólnopolski konkurs Geopodchody to konkurs organizowany przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie oraz Uniwersytet Warmińsko -Mazurski. To na terenie kampusu Kortowo, trzyosobowe drużyny szkół geodezyjnych z całego kraju, rywalizowały w konkurencjach terenowych.  Etap ten poprzedziły wcześniejsze eliminacje z teorii geodezyjnej. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowały się trzy zespoły, reprezentujące klasy  IIG, IIIGW oraz IVGWP.

Rywalizacja polegała na rozwiązywaniu różnorodnych zadań terenowych, obliczeniowych i kartograficznych, zgodnie ze wskazaniami mapy,  pod czujnym okiem jury i studentów UWM.

Pobyt w Olsztynie to nie tylko konkurs, ale również czas na poznanie uniwersytetu oraz  stolicy Warmii, jej zabytków i historii, a dla opiekunów możliwość doszkolenia się z zakresu wykorzystania dronów w pracach geodezyjnych.    

Niestety tym razem nie udało się nam zdobyć miejsca w najlepszej trójce, ale  nie był to czas zmarnowany. Zdobyliśmy doświadczenie polowe, poznaliśmy nowe programy komputerowe oraz instrumenty geodezyjne, zwiedziliśmy Olsztyn oraz miasteczko akademickie. Nawiązane tu przyjaźnie na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, ze spotkamy się znów za rok.