SZLACHETNA PACZKA W BUDOWLANCE

Opublikowano: 2023-11-21 19:42

Szanowni Państwo,
w tym roku chcielibyśmy wesprzeć potrzebującą rodzinę w ramach Szlachetnej Paczki. Nasza pomoc zawsze przynosiła wymierne korzyści, a co najważniejsze przywracała rodzinom wiarę w dobro ludzi, budząc wspaniałe uczucie radości i ciepła.

W tym roku wspieramy Panią Magdalenę i jej dzieci. 

Pani Magdalena jest matką pięciorga cudownych dzieci. Życie nie było łaskawe dla tej Rodziny. Po nieudanym związku z ojcem trzech najstarszych dzieci ciężko było kobiecie wrócić do stabilnego życia. Wreszcie udało jej się ponownie zaufać i otworzyć serce na miłość, czego owocem jest dwójka najmłodszych dzieci. Jednak kilka lat później pani Magdalena pochowała miłość swojego życia. Przed śmiercią partnera wiedli spokojne i szczęśliwe życie, w którym mieli plany na przyszłe lata. Dodatkową trudnością jest fakt, iż dzieci nie otrzymują renty po zmarłym tacie.

Pani Magdalena jest zatrudniona na pełen etat. Dzieci uczęszczają do szkół. Basia jest uczennicą szkoły zawodowej. Michalina, Laura, Agnieszka i Mikołaj uczęszczają do szkoły podstawowej. Po zajęciach szkolnych starsze dziewczynki udają się na treningi gry w kosza i piłki nożnej. Później z chęcią pomagają mamie w obowiązkach domowych. Dzieci bardzo się wspierają i na każdym kroku są motywacją dla pani Magdaleny. Rodzina wynajmuje mieszkanie. Ich codzienność jest trudna, dziewczynki są w wieku dojrzewania, a koszty utrzymania rosną. Pensja i dodatkowe świadczenia nie pozwalają na zakup rzeczy, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Kluczowe potrzeby:

  1. 1.     Łóżko piętrowe trzyosobowe (dzieci obecnie śpią na materacach, które rozkładane są na podłodze).
  2. 2.     Środki czystości.
  3. 3.     Obuwie.

Swoje wsparcie możecie Państwo okazać poprzez wpłaty na konto Rady Rodziców naszej szkoły. Za zebrane pieniądze kupimy najpotrzebniejsze rzeczy. Abyśmy zdążyli z pomocą dla pani Magdaleny i jej dzieci, wpłaty prosimy przekazać najpóźniej do 4 grudnia.
Można także zostawić artykuły spożywcze, szkolne, higieniczne i drogeryjne w gabinecie 5 lub 5a (koniecznie podpisane, aby można było uczniowi wpisać pochwałę do dziennika) także do 4 grudnia.

Rada Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych
ul. Pestalozziego 18, 85-095 Bydgoszcz
nr konta: 57 1240 3493 1111 0011 0037 7957
z dopiskiem „SZLACHETNA PACZKA”

Koordynatorem akcji w szkole jest pani Anna Ziernicka.