QUA VIVA ESPANA - TYDZIEŃ HISZPAŃSKI W BUDOWLANCE

Opublikowano: 2024-06-13 12:59

Ach co to był za dzień!

Zaczęło się od tego, że w szkole pojawił się byk. Oczywiście nie był prawdziwy, ale wyglądał naprawdę groźnie. Byk – bo przecież Hiszpania to Korrida.

Zaciekawienie budziła także wystawa, na której znalazły się: Hiszpania w sztuce - malarstwo, architektura, film i nie tylko…, Corrida-magnetyczne, widowisko, Flamenco jako zjawisko kulturowe, Hiszpańskie kluby piłkarskie oraz fotorelacja z wyjazdu do Granady. Nie zabrakło także pięknych sukienek do tańca flamenco.

Młodzież mogła także przyjrzeć się dokładnie pracom, które były wykonane przez uczennice w firmie ARTESANÍA NAZARÍ.

Chętni mogli sobie zrobić zdjęcie na kwietnej ściance, w leżaku pod palmami oraz w hiszpańskiej budce fotograficznej.

Dla wszystkich został zorganizowany konkurs online Z Hiszpanią za Pan Brat.

Zuzia, Julia, Szymon i Mikołaj opowiedzieli swoim kolegom o odbytym stażu, o zdobytych umiejętnościach zawodowych, językowych, interpersonalnych i kulturowych. Przygotowali prezentacje i filmiki i na tej podstawie zrelacjonowali dwa tygodnie pobytu w Granadzie.

Pani wicedyrektor, koordynator projektu, przybliżyła zebranym ideę programu Erasmus+, opowiedziała o wcześniejszych mobilnościach oraz zachęcała do kolejnej rekrutacji.

Ten dzień uświetnił także nasz szkolny zespół taneczny, który przygotował hiszpański układ choreograficzny, a  Wiktoria zaprezentowała pokaz solo paso doble.

Klasa pierwsza wzięła udział w hiszpańskich potyczkach. Uczniowie układali puzzle (obraz Picassa), odpowiadali na pytania wiedzowe (oczywiście dotyczące Hiszpanii), rysowali obraz Picassa oraz zgadywali znaczenie zwrotów hiszpańskich. Najlepsza drużyna otrzymała słodycze.

Odbyły się także warsztaty „Spróbuj anglika bez podręcznika - projekty eTwinning w Budowlance”, na których uczniowie integrowali się poznając swoje upodobania i zainteresowania, a także sprawdzali wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych grając w gry zespołowe na platformie Genially, LearningApps oraz Kahoot. W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyły się dwa projekty eTwinning: Let’s Be Well Together o dobrostanie oraz Abenteuerzeit-Adventure Time o kulturze i podróżowaniu.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film „Niesamowita Hiszpania, jakiej się nie spodziewaliśmy” – Busem przez świat, przedstawiający najpiękniejsze miejsca tego wspaniałego kraju.

Na zakończenie dnia odbyło się spotkanie podsumowujące wyjazd. Młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami, opowiedziała o najpiękniejszych chwilach i doświadczeniu, jakie zdobyła. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chcieliby wrócić do Granady. Każdy z uczestników otrzymał dokument Europass Mobilność, potwierdzający zdobyte umiejętności zawodowe, językowe i interpersonalne.

To był naprawdę ekscytujący dzień!