TYDZIEŃ HISZPAŃSKI

Opublikowano: 2023-02-03 12:10

Od 23 do 27 stycznia świętowaliśmy w szkole Tydzień Hiszpański. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w związku z wyjazdem młodzieży na staż do Sewilli w ramach programu Erasmus+. W tych dniach odbywało się wiele ciekawych wydarzeń:

Konkurs „Z Hiszpanią za Pan Brat”.

Konkurs „Ole! Hiszpania oczami Polaka”.

Wystawy tematyczne: Hiszpanie w sztuce - malarstwo, architektura, film i nie tylko…, Corrida-magnetyczne widowisko, Flamenco jako zjawisko kulturowe, Hiszpańskie kluby piłkarskie, Sewilla – warto zobaczyć…

Wystawa prac uczniów „Zainspirowani Picassem”.

Pokaz mody hiszpańskiej.

Muzyka hiszpańska.

Hiszpańska budka fotograficzna.

Kino hiszpańskie – filmy Almadovara.

Niesamowita Hiszpania, jakiej się nie spodziewaliśmy - Podróże Busem Przez Świat

24 stycznia z tej okazji odbyło się ciekawe spotkanie zorganizowane przez naszą szkołę oraz Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Wzięli w nim udział opiekunowie i uczniowie z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy oraz przedstawiciele naszej szkoły. Jako pierwsza zabrała głos pani Magdalena Popielewska Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, która przywitała zebranych gości oraz otworzyła spotkanie. Martyna z klasy IIIC piękną piosenką wprowadziła nas w hiszpański klimat. Młodzież miała także okazję obejrzeć ciekawą opowieść: Niesamowita Hiszpania, jakiej się nie spodziewaliśmy - Podróże Busem Przez Świat. Następnie pani profesor Elżbieta Szerszyńska oraz pani profesor Kinga Sobieralska – Michalak wręczyły nagrody wyróżnionym uczniom, którzy wzięli udział w konkursach: Z Hiszpanią za Pan Brat oraz Ole! Hiszpania oczami Polaka. Kolejnym punktem programu była rozmowa online z panią Katarzyną Kozłowską koordynatorem firmy Euromind, która z Sewilli opowiedziała nam o pięknej Hiszpanii. Czas umilił nam pokaz tańca latino przygotowany przez szkolny zespół taneczny prowadzony pod profesjonalnym okiem pani profesor Anny Ziernickiej. Pani Dorota Czechowska wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy oraz koordynator projektów POWER i Erasmus+ opowiedziała o realizacji staży zawodowych w szkole oraz o założeniach programu Erasmus+. Lekcji języka hiszpańskiego udzieliła wszystkim Karolina z klasy IVRG. Na spotkanie został także zaproszony pan Alejandro Arriaga Lopez lektor w Szkole Anity Żytowicz, który opowiedział o Hiszpanii z punktu widzenia mieszkańca tego pięknego kraju. Ostatnim punktem programu była Zabawa ze szczyptą rywalizacji, w której wzięły udział pięcioosobowe zespoły, reprezentanci każdej szkoły.

Pierwsza konkurencja polegała na ułożeniu puzzli obrazu Pabla Picassa, druga na najwierniejszym odwzorowaniu obrazu Pabla Picassa. Trzecią konkurencją były łamigłówki językowe. Pani profesor Ewa Sikora z Zespołu Szkół Chemicznych przeprowadziła Quizz o Hiszpanii przygotowany na platformie Kahoot. Na zakończenie odbyła się konkurencja sportowa.

Zwycięzcą okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Chemicznych. Gratulujemy!

Spotkanie zakończyła pani wicedyrektor Dorota Czechowska.