Konkurs "Euklides" - podsumowanie

Opublikowano: 2012-06-19 10:00, Numer artykułu: 83

Konkurs EUKLIDES jest prowadzony przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.
Główny cel konkursu to rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dnia 7 lutego 2012 roku został przeprowadzony etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 25 uczniów klas II i III technikum. Do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 8 uczniów.

Dnia 18 kwietnia 2012 roku ośmiu reprezentantów naszej szkoły brało udział w etapie rejonowym konkursu, który został przeprowadzony w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Do finałów zostali zakwalifikowani dwaj uczniowie: Adam Chrostowski z klasy II H oraz Mariusz Urbański z klasy II G.

W dniach 14 - 15 czerwca 2012 roku w Bydgoszczy został przeprowadzony finał konkursu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Szkoły te działają w Stowarzyszeniu Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do którego to należy również Zespół Szkół Budowlanych. Honorowy patronat nad konkursem objęła Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy. Finał konkursu odbył się 14 czerwca w WSG, a 15 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników w ZSS. W finałach konkursu Euklides wzięło udział 34 uczniów z Polski oraz 9 uczniów z Litwy.

Nasz uczeń, Mariusz Urbański, zajął drugie miejsce i uzyskał tytuł laureata konkursu, a Adam Chrostowski otrzymał tytuł finalisty. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie wywalczyli dla Zespołu Szkół Budowlanych trzecie miejsce.