Konkurs dla uczniów szkół branżowych i techników

Opublikowano: 2019-05-14 15:57

 

Już tylko do 31 maja br. można zgłaszać prace na konkurs #CedefopPhotoAward organizowany przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (Cedefop) we współpracy z Komisją Europejską. Patronat nad konkursem objął Instytut Badań Edukacyjnych.
 
Cel i założenia konkursu
Celem konkursu jest promocja najlepszych praktyk edukacyjnych w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół branżowych i techników. 
 
W konkursie mogą wziąć udział zespoły złożone z maksymalnie czterech osób.
 
Każdy zespół powinien opracować oryginalną fotorelację, prezentującą doświadczenia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, złożoną z 3-5 fotografii oraz komentarza wyjaśniającego główną ideę pracy konkursowej. Zdjęcia mogą przedstawiać projekt, który stworzyli uczniowie, praktyczną naukę zawodu czy np. zagraniczny wyjazd, który był inspiracją dla uczniów w kontekście ich przyszłego życia zawodowego.
 
 
Nagrody

Dwa zwycięskie zespoły wezmą udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych w Helsinkach (październik 2019 r.). Nagroda specjalna jury dla trzeciej zwycięskiej drużyny zostanie przedstawiona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach w listopadzie 2019 r. Organizatorzy pokryją koszty udziału zwycięskich zespołów i ich nauczycieli lub opiekunów w tych wydarzeniach (koszty podróży i zakwaterowania związane z każdym wyjazdem).

 

Więcej informacji: http://refernet.ibe.edu.pl/index.php/wygraj-wyjazd-do-finlandii-kolejna-edycja-konkursu-fotograficznego-cedefopphotoaward-juz-otwarta