Nasi Finaliści w turnieju „Złota Kielnia ‘2019”

W dniach 13-14 lutego br. uczniowie naszej szkoły, Paweł Hassa i Patryk Stachowicz, brali udział w finale centralnym 48 edycji ogólnopolskiego turnieju Złota Kielnia ‘2019.

Czytaj więcej!

Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Zapraszamy chętnych do rejestracji. Warto spróbować swoich sił. Pierwszy etap to test online już w lutym. Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej!

Warsztaty geodezyjne i plastyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 62

W dniu 6.02.2019 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 62 z Bydgoszczy. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili szkolne pracownie , a następnie brali udział w warsztatach geodezyjnych.

Czytaj więcej!

Jedyna, niepowtarzalna, inna niż wszystkie młodzież BUDOWLANKI

Uczniowie bydgoskiej budowlanki realizują własny projekty społeczne "BUDujemy pomoc" i SAYit. O tym w gazecie Express Bydgoski.

Czytaj więcej!

III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA

Zapraszamy do udziału w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA.

Czekamy na zgłoszenia do czwartku 14.02. w sali 213 u pani Sylwii Surmińskiej

Szczegóły w załączniku!

Czytaj więcej!

DNI HUMANISTYKI W ZSB

W dniach 14-21 lutego odbędą się w naszej szkole po raz kolejny Dni Humanistyki. Do udziału w poszczególnych wydarzeniach zapraszamy całą społeczność szkolną. W dniach 14-21 lutego odbędą się w naszej szkole po raz kolejny Dni Humanistyki. Do udziału w poszczególnych wydarzeniach zapraszamy całą społeczność szkolną. zczegółowy harmonogram w załączeniu.

Czytaj więcej!

Szkolne Obchody Dnia Pamięci o Holokauście

W piątek 1 lutego gościliśmy lokalnego przewodnika i członka Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu pana Damiana Amona Rączkę, który z niezwykłą pasją przedstawił nam historię judaizmu.

Czytaj więcej!

SAYit

"SAYit" to projekt prowadzony przez Darię i Mateusza z klasy II R, którzy biorą udział w kampanii "Zwolnieni z Teorii".

Jest to projekt społeczny, który ma pomóc lokalnej społeczności w rozumieniu i nauce języka angielskiego.

Czytaj więcej!

BUDujemy Pomoc

"BUDujemy Pomoc" to projekt grupy uczniów z klasy II R, którzy biorą udział w kampanii "Zwolnieni z Teorii".

Celem młodzieży, zaangażowanej w ten projekt, jest niesienie bezinteresownej pomocy rodzinom z województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej!

Szkolne Dni Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego w Budowlance

W dniach 25.02.-01.03.2019 odbędą się w szkole dnia doradztwa edukacyjno - zawodowego. Uczniom naszej szkoły proponujemyy spotkania, które przyczynią się do podniesienia poziomu świadomości w obszarze doradztwa zawodowego oraz zarządzania własną karierą. Nie będzie nudy. Ponadto odbędą się "Spotkania z biznesem" realizowane w ramach działalności Biura Karier "Nowy Horyzont". Zaprezentujemy także wyniki "Barometru zawodów 2019". To już wkrótce. "Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy inni oczekują jego nadejścia".

Czytaj więcej!