Uczniowie klas IA i IGW przeszli do 2 etapu konkursu historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kamila Błajda, Wiktoria Kosińska, Remigiusz Lahutta z klasy I a oraz Damian Gabiński, Dawid Sokowski i Hubert Nowak z klasy I gw podczas pierwszego tygodnia ferii napisali czterostronicowe referaty o Stanisławie Mikołajczyku. Kapituła konkursu zadecydowała, że cała szóstka zostanie zaproszona na finał, który odbędzie się 9 lutego w Poznaniu. Trzymajcie kciuki :)

Czytaj więcej!

REKRUTACJA 2019/2020

Zapraszamy na Drzwi Otwarte:
- 9.03.2019r. w godz. 10.00-13.00 (sobota),
- 27.04.2019r. w godz. 10.00-13.00 (sobota).

Czytaj więcej!

Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym

W czwartek 31.01.2019 roku klasy IVE oraz IV BA uczestniczyły w Drzwiach Otwartych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był wykład “Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki”, który wygłosił Dariusz Kulma- Nauczyciel Roku 2008. Uczniom z pewnością przyda się wiele cennych rad, dotyczących technik uczenia się, nie tylko przedmiotów ścisłych.

Czytaj więcej!

Szkolne Targi Edukacyjne

31 stycznia 2019 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 27 w Bydgoszczy odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne, zorganizowane przez SP 27 oraz Fordońską Sieć Doradców Zawodowych przy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2. Odbiorcami spotkania byli uczniowie klas III Gimnazjum oraz klas VIII SP z terenu Fordonu. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, wg organizatorów mogło być nawet ponad 600 odwiedzających. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klasy I C, którym bardzo dziękujemy za aktywne i pełne zapału reprezentowanie Budowlanki.

Czytaj więcej!

VII Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w narciarstwie zjazdowym.

Dnia 31 stycznia na stoku narciarskim w LPKiW w Myślęcinku odbyły się VII Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Zjazdowym.

Czytaj więcej!